Осем от всеки десет български компании са направили стъпки за ограничаване на емисиите от парникови газове, сочи проучване на Групата на Европейската инвестиционна банка (ЕИБ). Въпреки това делът на фирмите, предприели мерки срещу емисиите, е под средния за Европейския съюз (ЕС) от 91%.
Действията на българските компании за намаляване на вредните емисии включват енергоспестяване и производство на енергия от възобновяеми източници.
Шест от десет компании у нас съобщават, че са били засегнати от екстремни метеорологични явления, като делът на онези, които са предприели мерки за облекчаване на последиците от изменението на климата, се е увеличил над два пъти спрямо 2021 г. до 56%, показва още изследването.
Българските фирми продължават да инвестират в разширяване на дейността си вместо в подмяна на активи, като инвестиционната прогноза е стабилна с оглед дела на компаниите, които очакват ръст на инвестициите.
Оказва се, че в сравнение с други европейски страни, в България са много повече фирмите, в които 40% или повече от ръководителите са жени и в които 50% или повече от собствениците са жени.
Годишният доклад на ЕИБ е изготвен въз основа допитване до около 13 хил. фирми в държавите от ЕС, както и на извадка от ЕС.
преди 1 месец Според "последните изследвания" на велики учЕни, повечето газове в атмокферата са парникови. Значи требе целата атмосфера да се ликвидира и закопае в земята, за да се "спаси" климатът. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 месец "Оказва се, че в сравнение с други европейски страни, в България са много повече фирмите, в които 40% или повече от ръководителите са жени и в които 50% или повече от собствениците са жени." Важно е да се отбележи, че и джендърите си имат своите квоти навсякъде. Видяхме колко продуктивно е това в Лос Анжелис. Май всичко изгоря, но квотите ще се спазват и по-нататък. отговор Сигнализирай за неуместен коментар