Приходите от продажби на производителя на военна техника Rheinmetall AG скачат със 73% през първото тримесечие, тъй като увеличените разходи за отбрана в Европа доведоха до ръст при поръчките за бронирани камиони и оръжия, съобщава Bloomberg.
Приходите на концерна за първото тримесечие достигат 2,31 млрд. евро, надминавайки очакванията на анализаторите за 1,95 млрд. евро. Маржът на оперативната печалба на Rheinmetall достига 8,7%.
Компанията, която регистрира рекордните 62,6 млрд. евро под формата на неизпълнени поръчки, се очаква да отчете допълнителен ръст на продажбите, тъй като облекчаването на фискалните правила в Германия отключва разходите за отбрана, докато Европа увеличава усилията си за намаляване на зависимостта си от САЩ.
Rheinmetall запази перспективите си за 2025 г. непроменени, като прогнозира, че продажбите ѝ ще скочат с до 30%, докато маржът на оперативната печалба ще достигне приблизително 15,5%.
Германският концерн произвежда редица продукти, вариращи от бронирани камиони и дронове до 120-милиметровото гладкоцевно оръдие на танковете Leopard 2. Цената на акциите на компанията е нараснала повече от два пъти от началото на тази година, тъй като ръководството продължава да разширява производството.
Rheinmetall изгражда нови заводи в някои страни, включително Литва, Унгария, Румъния и Украйна, а главният изпълнителен директор Армин Папергер заяви, че някои автомобилни фабрики, като например завода на Volkswagen в Оснабрюк, биха могли да бъдат трансформирани за производство на отбранителна техника.
В края на март представители на Rheinmetall, включително Папергер посетиха България, за да разгледат възможността за създаване на трайно партньорство с държавата и местния бизнес. Папергер отбеляза, че в България има добра основа по линия на производството на боеприпаси.
Печелившият бизнес с боеприпаси на германската група е ключът към разбирането на силно нарастващата ѝ пазарна оценка от 63 млрд. евро, която се увеличи над два пъти от началото на годината и сега надхвърля тази на автомобилния производител Volkswagen.
Силното ценообразуване е едно от обясненията за високата възвръщаемост на базираната в Дюселдорф компания, но преодоляването на бюрократичните пречки, добре планираните придобивания и благоразумният инсорсинг също допринасят за успеха ѝ.
Мунициите са гръбнакът на бизнеса на Rheinmetall от повече от век, но тя трябваше да навакса много, за да гарантира, че гаубиците на Киев могат да продължат да отвръщат на руския огън, като същевременно се възползват от това, което Папергер нарича „суперцикъл“ в отбраната. Западните държави бяха позволили на производството на снаряди и експлозиви да затихне с предположението, че друга голяма сухопътна война в Европа е малко вероятна.
Целта на компанията е до 2027 г. капацитетът ѝ да достигне 1,1 млн. снаряда годишно. Анализаторът на Jefferies Financial Group Клои Лемари смята, че могат да бъдат постигнати 1,5 млн. броя, което по нейни оценки би представлявало половината от общия брой в Европа.
Въпреки че Rheinmetall произвежда и танкове, военни превозни средства и системи за противовъздушна отбрана, боеприпасите са най-бързо развиващата се и най-печеливша дейност на компанията, която през 2024 г. има 28% оперативен марж.
преди 1 месец Щом Германия отново започва да пройзвежда оръжие ... нищо добро не може да последва!!! ... духа е изпуснат от бутилката! Кутията на Пандора отворена! отговор Сигнализирай за неуместен коментар