IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

20% ръст на инвестициите в онлайн реклама в САЩ през тримесечието

10:12 | 10.12.03 г.
Автор - снимка
Създател
20% ръст на инвестициите в онлайн реклама в САЩ през тримесечието
Инвестициите в интернет реклама в САЩ са нараснали с 20% през третото тримесечие. Това е своеобразен рекорд за последните две години, доказващ възстановяването на сектора, показва изследване на PricewaterhouseCoopers.

Според проучването рекламният оборот за тримесечието възлиза на 1,75 млрд. долара, срещу 1,45 млрд. за същия период на миналата година.

Специалисти от рекламния сектор предвиждат увеличение на разходите за интернет реклама през следващата година с 10 до 20%, причина за което ще бъде фактът, че американските компании търсят нов начин за изява пред потребителите на един все по-развиващ се пазар като интернет.

Като друга причина компаниите да инвестират в онлайн реклама се сочат новите технологии и разнообразните начини за представяне на даден продукт или услуга.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 20:23 | 13.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още