Британският премиер Тереза Мей обеща в новогодишното си послание да осигури успешно излизане на Великобритания от ЕС, да засили националната икономика и да изгради по-справедливо общество за всички, предаде DPA.
Отиващата си 2017-а година бе година на напредък за Великобритания, през която бе поставено началото на двугодишния процес на официални преговори за Brexit, посочи Мей.
Независимо дали на референдума от юни 2016 година хората са гласували за или против на пускането на ЕС, повечето искат просто правителството да продължи напред и да осигури добър Brexit, и точно това е, което правим, заяви премиерът.
Задачата Brexit да бъде превърнат в успех има решаващо значение, но тя няма да бъде границата на амбициите ни. Трябва също така да продължим да се стремим да изменим към по-добро тук и сега нещата, които имат значение във всекидневния живот на хората, подчерта тя.
Мей обеща балансиран подход към държавните разходи, така че "дългът ни да се понижи, но и да можем да инвестираме във важните неща - нашите училища, полицията ни и ценната ни здравна система".
Вярвам, че 2018-а ще бъде година на подновено доверие и гордост от страната ни, подчертава британският лидер. Година, през която ще продължим да постигаме добър напредък към успешно споразумение за Brexit, икономика, подготвена за бъдещето, и по-силно и справедливо общество за всички, заяви тя.
(БТА)


Измислиха как да спасят дизеловите коли в Европа
Мъж паркира Ferrari на балкона си, общината го прибра с кран (ВИДЕО)
Кметът на Варна протестира срещу правителството в Берлин (СНИМКИ)
35 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
30 души са задържани на протеста в София
САЩ и Катар може да създадат свръхпредлагане на LNG на европейския пазар
Забраната на социални медии в Австралия няма да спаси децата
Криптотърговците търсят допълнителна защита, тъй като отвличанията растат
Банковото финансиране за сектори със структурни проблеми у нас може да намалее
Шансът на българския бизнес е в иновации за по-ниски разходи за труд и енергия
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Мадона разгорещи страстите по къса рокля
Движението по софийския булевард "Васил Левски" е възстановено
Проф. Михаил Константинов: Считайте властта за свалена
Протестът не е за надделяването на една или друга партия, а е срещу фасадната демокрация
Кардиолог съветва какво да избягваме за здраво сърце