На Срещата на върха в София на 17 май Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) ще представи предложения за конкретни проекти в областта на свързаността и инфраструктурата. Това е станало ясно в телефонен разговор, проведен по инициатива на председателя на ЕБВР Сума Чакрабарти с премиера Бойко Борисов.
Сума Чакрабарти е уверил министър-председателя, че ЕБВР ще подкрепи напълно усилията му за развитие на Балканите, съобщиха от пресцентъра на кабинета.
В последните години банката е фокусирала значителна част от дейността си към този регион и организира редица инвестиционни форуми в негова подкрепа, посочи председателят на ЕБВР. В последния, който се проведе през февруари в Лондон, участва и премиерът Борисов.
В рамките срещата на върха в София сър Сума Чакрабарти и Бойко Борисов ще обсъдят с лидерите на държавите от Западните Балкани и конкретните възможности за сътрудничество с финансовата институция.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас
Европа може да разчита само на себе си, загуби САЩ като приятел в нужда
Как да развиваме любовта си, когато приоритетите се променят?