Механизми за насърчаване на пътуванията между България и САЩ и възможностите за инвестиции у нас са обсъдили на работна среща министърът на туризма Николина Ангелкова и Н. Пр. Ерик Рубин, посланик на САЩ в България, съобщиха от пресцентъра на Министерството на туризма.
Работим активно за популяризиране в САЩ на културно-историческия, СПА, морски, зимен и други видове туризъм, които могат да се практикуват у нас, е казала Ангелкова.
През последните месеци министерството е направило рекламна кампания в САЩ, при която са поставени билбордове, промотиращи българския туризъм. Паната са били разположени в Ню Йорк, Бостън, Вашингтон, Лос Анджелис и Лас Вегас, имало е и онлайн маркетингови дейности.
Добре е при рекламиране на България да се наблегне на природните й дадености, както и на възможностите за туризъм, свързани с нейното опознаване, например орнитоложки туризъм, е препоръчал Ерик Рубин. Той е отбелязал, че е нужно американските туристи да бъдат информирани, че България е сигурна туристическа дестинация.
Ангелкова е изразила убеждението си за връзката между туризма и киноиндустрията като начин за привличане на повече чуждестранни посетители. Двамата са били единодушни, че положителен ефект за туризма ще има привличането на все повече международни кинопродукции у нас. Министър Ангелкова е отбелязала, че страната вече има традиция в създаването на хитови ленти с участието на мегазвезди от Холивуд.
Двамата са коментирали, че възможността за откриване на директна авиолиния между България и САЩ ще даде тласък на развитието на туризма между двете страни.
Посещенията на чуждестранните туристи от САЩ от януари до октомври 2017 г. са близо 80 хил. и се отчита нарастване от 10 на сто в сравнение със същия период година по-рано. Приблизително такъв е броят на гостите за цялата минала година. Това поставя САЩ сред водещите пазари за входящ туризъм на България.
Пътуванията на българи към Америка също са нараснали през 10-те месеца на 2017 г. Близо 20 хил. са нашите сънародници, които са посетили страната зад океана и ръстът е от 19,5 на сто в сравнение със същия период година по-рано.


Нов рекорд: Вижте кое е кучето с най-дълъг език в света
Подпалиха колите на жена в София (СНИМКИ/ВИДЕО)
Година затвор за варненски насилник, пребивал майка си и баба си за пари
Какво време ни очаква в петък?
Общината иска пари от Европа, за да осигури доброволците във Варна
Празни супертанкери се надпеварват за суров петрол
Складирането на петрол в Китай замъглява перспективите на търсенето
Новият модел на DeepSeek може отново да разтърси света през 2026 г.
Дезинформацията подкопа COP30 и възможностите за рационален икономически дебат
Най-лошата година за саудитските акции от 10 г. насам стресна трейдърите
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Европа се опита да спре китайците, но в крайна сметка им помогна
Левски разби "тигрите" от Бистрица и е на 1/4-финал за Купата
Дигиталният свят изкушава! Родители, общувайте с децата си
Unfold the Moment: Глобална премиера на нов безкомпромисен сгъваем смартфон - Huawei Mate X7, и FreeClip 2 с ново ниво на комфорт и елегантност
Почина баскетболният треньор Иван Евстатиев
Гуинет Полтроу и синът ѝ заедно на събитие, Моузес е одрал кожата на баща си