Равноотдалечен съм от всички партии, не мисля, че давам някакъв повод изобщо да се мисли в тази насока. Това коментира пред журналисти президентът Румен Радев на въпрос за думи на премиера, че очаква президентът да е равноотдалечен от всички партии.
По-скоро не мисля, че трябва да се води предизборна кампания с пари от държавния бюджет. Както виждате, обвиненията към мен са абсолютно несъстоятелни, не само за излизане в отпуск, но цитираният Иво Христов първо напусна президентството, и тогава започна да води предизборна кампания. Така че, нека се поучат и другите, коментира Радев, цитиран от БТА.
На въпрос, че има двама души, които преди бяха в екипа му, а в момента са в листата на БСП за евровота, президентът Радев повтори вече заявеното от него, че президентството не е феодална институция и всеки е свободен да взема решения. Направете една справка колко съветници и секретари на предишни президенти, още по време на мандатите им, какви постове после са заемали, коментира Радев и добави, че Елена Йончева е напуснала президентството в желанието си да се кандидатира за народен представител, а Иво Христов - за евродепутат. Условията ми са ясни - напуска се президентството и всеки е свободен да се кандидатира за каквото иска. Така че тези упреци са абсолютно несъстоятелни, заяви Румен Радев.
Нормално е, особено в предизборна обстановка, особено с толкова много скандали, коментира президентът въпрос, че се политизират различни събития. По думите му, опитите скандалите да бъдат заглушени с всякакви други мероприятия няма да сполучат, защото хората вече очакват разнищване на тези скандали, реални действия и противодействие на корупцията.


Полицаи дебнат с дронове за гонки и превишена скорост в Бургаско (ВИДЕО)
МЗ: Държавните болници натрупали 426 млн. евро дългове, варненска лечебница е сред най-задлъжнелите
"София Прайд" скочи срещу "Прогресивна България" заради подкрепата за "Шествие за семейството"
Полиция и прокуратура с акция срещу "райския газ" през лятото във Варна
Радев проверява украинската следа с "незаконния град" край Варна и статута на Олег Невзоров
Растящият натиск над централните банки
САЩ и Иран се приближават до сделка около срещата на Г-7 следващата седмица
Една част от Великобритания се радва на подем 10 години след Брекзит
Лагард предупреди за последиците от дълъг енергиен шок
Тръмп каза, че е сключил чудесно споразумение за войната
Google премахна дразнещ проблем в Android Auto
10 коли на старо, които няма да ви подведат
Шофьор на пожарна остана без книжка заради превишена скорост
Новата ORA 7 прилича на кръстоска между Beetle и Porsche
Ремонт на кола с ChatGPT – какво казват механиците
Дебелеем здраво, всеки четвърти у нас е със затлъстяване
В кадър: Почина един от най-влиятелните съвременни художници Дейвид Хокни
Почивката в Гърция вече е по-скъпа от Италия, Испания и Португалия
Радев гневно към депутатите за финансите на държавата: Да му бяхте мислели навремето!
преди 7 години Хайде бе... Май сам не си вярваш, че искаш другите да ти вярват. Не разчитай, че хората са глупави..Хубаво е някой да ти каже, че --- "Президентът е гол" отговор Сигнализирай за неуместен коментар