Производителят на батерии и акумулатори „Монбат“ АД ще разпредели 4 млн. лв. под формата на дивидент или по 0,1026 лв. бруто на акция. Това става ясно от поканата за свикване на Общо събрание на акционерите, публикувана чрез сайта на Българска фондова борса.
Общото събрание на „Монбат“ АД е насрочено за 28 юни 2019 г. Освен стандартите точки в събранието акционерите ще гласуват и за овластяване на Съвета на директорите на дружеството да определи допълнително възнаграждение за 2018 г. за членовете на СД в общ размер на до 500 хил. лв., както и да разпредели допълнителните възнаграждения между членовете на СД в рамките на гласувания размер.
За последните дванадесет месеца акциите на „Монбат“ поевтиняват с 26,29% до 6.450 лв. за брой.
Свързани компании:


Дупка като тунел за друго измерение се появи на алеята за плажа във Варна
„Маркет Линкс“: Доверието в премиера Радев пада
Митничари във Варна откриха над 73 000 къса цигари в тайници на автомобил
Работна група ще предлага алтернативни решения за подобряване на чистотата във Варна
25 души са арестувани при акцията във Варна, петима от тях са общински служители
Samsung и SK Hynix готвят инвестиции за стотици милиарди в AI
Чарлз стана първият съвременен британски монарх, разкрил данъчните си задължения
Мондиал 2026: Колко струва мечтата да гледаш Световното на живо?
Европа преживява най-тежката гореща вълна в историята
Вашингтон иска OpenAI да ограничи пускането на GPT-5.6 заради сигурността
Haval показа новия си флагман
Имате черна кола? Ще страдате през следващите дни
Тези коли имат най-големите шансове за огромен пробег
Малко промени, но на място - тестваме обновения Opel Astra
САЩ забрани продажбите на шведска марка, свързана с китайци
Калин Стоянов: Страната тъне в кризи, Демерджиев да излезе от TikTok
Държавата липсва в битката с катастрофите: Единствено брои загиналите и ранените
15 км опашка се изви на Кримския мост, хората се евакуират ВИДЕО
Икономист: Бюджетът е в червено, след като дефицитът е двойно над установения
Момиче на 12 години е блъснато от каруца в Старозагорско, в болница е
преди 7 години Освен стандартите точки в събранието акционерите ще гласуват и за овластяване на Съвета на директорите на дружеството да определи допълнително възнаграждение за 2018 г. за членовете на СД в общ размер на до 500 хил. лв., както и да разпредели допълнителните възнаграждения между членовете на СД в рамките на гласувания дивидент.ЯВНО НЯКОЛКОТО МИЛИОНА КОИТО ПОЛУЧИХА ОТ ВЪТРЕШНЕТА СДЕЛКА /ПРЕХВЪРЛЯНЕ/ НА "ЛЕВЕНТА" СА ИМ МАЛКО!!!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар