Американският президент Доналд Тръмп отвърна на критиките на председателя на Европейския съвет Доналд Туск, че е ненадежден партньор, като каза пред репортери, че Европейският съюз се е държал "ужасно" със САЩ в търговията, предаде Асошиейтед прес.
По време на среща с генералния секретар на НАТО в Белия дом Тръмп отговори на въпрос на репортер по повод думите на председателя на Европейския съвет Доналд Туск, че предвид неотдавнашните действия на президента на САЩ "при такива приятели, кой има нужда от врагове".
Тръмп отново повтори отдавнашните си оплаквания от дефицита на САЩ в търговията с Европа и търговските бариери пред продукцията на американското селско стопанство и автомобилостроене, припомня БТА.
"Загубихме 151 милиарда долара, търгувайки с ЕС. Затова могат да ме наричат с всякакви думи, ако бях на тяхно място, аз също щях да го правя, защото това няма да продължава повече", каза Тръмп, седнал до Йенс Столтенберг в Овалния кабинет на Белия дом.
Тръмп добави, че много добре познава и Туск, и председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, обръщайки се към репортерите: "Кажете "много поздрави" на Жан-Клод".
Очакваше се Тръмп и Столтенберг да дадат обща пресконференция след срещата си, но вместо това двамата лидери отговориха на въпроси, отправени от журналистите, докато позираха пред камерите в Белия дом, отбелязва агенцията.


Нов рекорд: Вижте кое е кучето с най-дълъг език в света
Подпалиха колите на жена в София (СНИМКИ/ВИДЕО)
Година затвор за варненски насилник, пребивал майка си и баба си за пари
Какво време ни очаква в петък?
Общината иска пари от Европа, за да осигури доброволците във Варна
Празни супертанкери се надпеварват за суров петрол
Складирането на петрол в Китай замъглява перспективите на търсенето
Новият модел на DeepSeek може отново да разтърси света през 2026 г.
Дезинформацията подкопа COP30 и възможностите за рационален икономически дебат
Най-лошата година за саудитските акции от 10 г. насам стресна трейдърите
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Европа се опита да спре китайците, но в крайна сметка им помогна
Левски разби "тигрите" от Бистрица и е на 1/4-финал за Купата
Дигиталният свят изкушава! Родители, общувайте с децата си
Unfold the Moment: Глобална премиера на нов безкомпромисен сгъваем смартфон - Huawei Mate X7, и FreeClip 2 с ново ниво на комфорт и елегантност
Почина баскетболният треньор Иван Евстатиев
Гуинет Полтроу и синът ѝ заедно на събитие, Моузес е одрал кожата на баща си
преди 7 години Няма ли някой да обясни на тоя ***, че отрицателно търговско салдо не е равнозначно на загуба. Да не говорим, че много от всичките търговски дисбаланси са дело на американски корпорации, които са "офшорнали" дейност. Или даже, че американски капитали стоят за всякакви "чужди" фирми. Американски Боко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ами нека да спрем да търгуваме с теб Донълдчи, като сме толкова неблагонадеждни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар