Независимият кандидат Десислава Иванчева, подкрепена от партия "Нормална държава", получава 58,74 процента от вота на частичните избори за кмет на район "Младост". Данните са на базата на 53 процента обработени изборни протоколи, предава БТА, като се позовава на Полина Витанова, председател на Общинската избирателна комисия.
Кандидатът на ГЕРБ Мария Илиева печели 35,66 процента от гласовете на избирателите.
В район "Младост" секциите за местния вот бяха 126 секции. Право на глас имаха 88 813 души. На първия тур Мария Илиева спечели 25,18 процента от вота, а Десислава Иванчева - 17 процента.
До балотажа между кандидата на ГЕРБ Мария Илиева и независимият кандидат, подкрепена от партия "Нормална държава", Десислава Иванчева, се стигна, след като на първи тур Илиева получи 12 796 действителни гласа, а за Иванчева гласуваха 8 660 души. Окончателните резултати от вота на 6 ноември сочат, че кандидатът на ГЕРБ е спечелила 25,18 % от гласовете на избирателите, докато подкрепената от ПП "Нормална държава" кандидатка взе 17% от вота на жителите в столичния район.
В "Младост" право на глас в частичния местен вот имат близо 89 хил. жители, съобщава Dnes.bg.
Към момента няма официална информация от щаба на ГЕРБ. Официалните резултати се очакват всеки момент, коментира пред БНТ Полина Витанова от Районната избирателна комисия.
Според председателя на ПП "Нормална държава" Георги Кадиев до момента са обработени 116 протокола на секционни комисии и се очакват резултатите от още 9 протокола. Вижда се, че Десислава Иванчева печели 27 566 гласа, а Мария Илиева - 15 895 гласа.
Причината за вота в квартал "Младост" стана поисканата от Йорданка Фандъкова оставка на районния кмет Цвета Авджиева след обществен протест заради застрояване на градинки в квартала.
Десислава Иванчева е един от активистите срещу застрояването на зелените площи в квартала. Тя е председател на Инициативен комитет „За зелен Младост“, събрал 12 хил. подписа за местен референдум против строежите върху зелени площи, детски площадки, паркове и паркинги.
* Актуализирано към 1,12 часа


Почина един от най-популярните японски актьори
Радев отличи огнеборци и доброволци, участвали в овладяването на пожари през лятото
От Черно море излязоха с важна информация за мача с ЦСКА
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Юанът става все по-използван при паричните преводи
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Кметът на район "Изгрев" съобщава за саботажи с боклука
Гръцките фермери затвориха и ГКПП "Капитан Петко Войвода"
Ампутираха левия крак на бащата на Меган
Програмата Explorer дава възможност за стипендии и международни стажове
БГ политици: Ниско домашно възпитание, ниска политическа и езикова култура
преди 9 години абе те да си спазват само предизборните обещания щеше да е достатъчно ... ама найсе ... като тези дето си ги изброил са даже от малките неспазени обещания. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Не знам кой им прави анализите в ГЕРБ, но ако искат да запазят тази партия жизнена е КРАЙНО ВРЕМЕ да започнат да слушат инакомислещите и критиците на тяхната работа. Безспорно е, че се работи. Но е безспорно и че се отклоняват средства или най-малкото те не биват ефективно използвани.Примери много - от зазиданите дънери в огради на детски градини и булеварди по София, през велоалеите с жълта боя, цената на билета от 1.60 лв. обезсмисляща употребата на ГТ, винетките повишени с 30 лв. за пътища правени с европейски пари (които ТОЙ не е дал лично), редицата некачествени ремонти (магистрала Марица, Северната тангента и др.). Същевременно реже лентички на всеки саниран блок (!) и се радва като че ли всичко е първо качество... А точно качеството го няма никакво! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Да му е честита пързалката на БХ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар