Работата по проекта за изграждане на пътя Русе - Свиленград най-вероятно ще продължи на двустранна основа между България и Катар, тъй като Турция се оттегля от преговорите. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, цитирана от БТА.
Тя поясни, че отказът на Турция не е официален, а е бил изразен в рамките на работните срещи. Това решение обаче не е променило отношението на катарския бизнес.
Павлова уточни, че не е отпаднала възможността за участие на южната ни съседка в проектната компания, която ще изгражда трасето. Същото се отнася и евентуалното турско участие в бъдещия търг за концесиониране на пътя.
Плановете за изграждане на скоростния път от Русе до граничния пункт „Капитан Андреево“ бяха оповестени след визитата на българската правителствена делегация в Катар през май тази година.
В края на юни Павлова проведе срещи с турски и катарски експерти, на които беше договорено до края на октомври проектната компания да бъде сформирана на принципа на публично-частното партньорство.
Днес регионалният министър изрази надежда, че през октомври би могла да се направи и регистрацията на компанията. До края на този месец се очаква да бъдат обявени предварителните прединвестиционни проучвания и меморандумът по проекта.


Община Варна награди най-изявените доброволци за 2025 година
Тръгна петиция против отдаването на кортовете в "Чайка" на частни клубове
Хороскоп за 7 декември 2025
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ "Чернобил" е повреден
Виц на деня - 7 декември
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Ген. Атанасов: Ако този вот на недоверие не мине, ще се усилят протестите
Мирослав Великов победи в "Игри на волята", грабна чек за 100 000 лв.
Вашингтон и Киев отчитат напредък след срещите в Маями
Осъдиха българския шофьор, карал в насрещното в Гърция
Най-големият син на Болсонаро ще се кандидатира за президент на Бразилия
преди 13 години Гледай сега - ключовата дума е концесиониране. Другото е без значение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Ако и Катар се откажат, ще го дадем на Ал Кайда... :lol: отговор Сигнализирай за неуместен коментар