Приходите от продажби на Енемона АД през второто тримесечие на 2010 нарастват с 58% на годишна база до 68,5 млн. лв., показва консолидираният отчет на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Нетната печалба на компанията за тримесечието намалява с 38% на годишна база до 3,2 млн. лв.
През първото тримесечие на 2010 Енемона отчете 52% спад на годишна база в консолидираните си приходи от продажби и регистрира печалба в размер на 206 хил. лв. при положителен резултат от 1,8 млн. лв. година по-рано.
Спадът в приходите през първото тримесечие се дължеше на необичайно силното първо тримесечие нa 2009.
За първото полугодие на 2010 приходите на компанията се повишават с 4,5% на годишна база до 88,1 млн. лв., докато нетната печалба намалява с 51% до 3,4 млн. лв.
Към 30 юли 2010 оставащият обем по подписани договори в строителството (Construction Backlog Indicator – CBI) на консолидирана база възлиза на 212 млн. лв., което е ръст от 55% спрямо 31 март 2010, се казва в междинния доклад за дейността на дружеството.
Акциите на Енемона се понижиха с 1% в днешната търговия на БФБ до ниво от 6,93 лв. за брой. Това представлява спад от 24% от началото на годината и понижение от 23% за последните 12 месеца. Пазарната капитализация на компанията е в размер на 82,7 млн. лв.
В края на тази седмица Енемона започва изплащането на дивидента за 2009 в размер на 12,57 ст. на акция.
В началото на тази година компанията привлече 10,9 млн. лв. чрез емитиране на конвертируеми привилегировани акции при 10% лихвен процент.
По-късно компанията сключи договор за 55 млн. евро за изграждане на АЕЦ в Словакия, собственост на италианската Enel.
В края на юни дружеството избра Ърнст и Янг България ЕООД за консултант по продажбата на Ломско пиво, както и за привличането на инвеститори в различни проекти.
Свързани компании:


Даниел Митов: Асен Василев произведе поредната лъжа
Апелативният съд във Варна потвърди 17-годишна присъда за жестоко убийство
Собствениците на имоти в „Баба Алино“ - с петиция за спиране на събарянето на незаконните сгради
"Възраждане" за уволнението на Коев: Именно от негово интервю разбрахме за "тайния" град
Камион премаза възрастна жена на пешеходна пътека във Варненско
До 2030 г. AI и центровете за данни може да консумират ток колкото цяла Япония
Българската военна индустрия процъфтява, но влиянието ѝ в Украйна отслабва
KPMG очаква Ормуз да отвори до края на юни
KPMG очаква Фед да повиши лихвите 2 пъти до края на годината
Туризмът у нас надминава отчасти 2019, но потенциалът за развитие е още по-голям
Произведено в ЕС ще важи за автомобили от Япония и Южна Корея
Джони Деп на 63 - любимите коли на холивудската звезда
Днешните SUV са по-големи от танкове от Втората световна война
BMW реши основен проблем при водородното iX5
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Трус от 5,7 е регистриран на 33 км от бреговете на Приморски край в Русия
Екзорсист остана без работа: Обяви НЛО-то за демони
Рекордни резултати на матурата по БЕЛ, най-високи са в София, Смолян и Пловдив
преди 15 години на статията днес нямам време да чета отчета отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години това на база на статията ли го казваш, или си гледал отчета? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Фундамента явно си е тук. До 5,5 години дали ще се прояви? отговор Сигнализирай за неуместен коментар