Акциите на Apple за кратко понижиха стойността си с повече от 2% по време на следобедната търговия в САЩ в петък, преди да завършат деня със спад от 1,7% до цена от 112,71 долара, пише CNBC.
Спадът се ускори след появата на предполагаем доклад на компанията за пазарни проучвания GfK, в който тя изразява опасения за продажбите на най-новия iPhone. Притесненията на фирмата са базирани на данни за продажбите на смартфона на Apple в 17 държави по време на първия уикенд, в който устройствата станаха достъпни за покупка.
От GfK са потвърдили пред CNBC, че такъв доклад съществува, но той е достъпен ексклузивно за абонатите на компанията и тя не може да разкрие съдържанието му.
Същевременно технологичният уебсайт Digitimes подсказа, че поръчките на чипове за iPhone 7 и 7 Plus вероятно ще спаднат с около 20% през първото тримесечие на 2017 г. Изданието се позовава на данни на доставчици на този тип хардуер.
Силните предварителни поръчки на телефона миналата седмица помогнаха за поскъпването на акциите на Apple, които повишиха стойността си с 11,4% в рамките на най-добрата си седмица от октомври 2011 г. насам. Apple обяви, че няма да обяви данни за продажбите на iPhone 7 в първия му уикенд на пазара.


Протест и шествие срещу властта във Варна (ВИДЕО)
Какво време ни очаква в четвъртък?
Над 5 300 души са станали жертва на домашно насилие за 10 месеца
Протестите започнаха със загрявка за довечера
Важно! Вижте как да се предпазите, за да не пострадате по време на протест
Над 500 000 бягат от сблъсъка Тайланд-Камбоджа, Тръмп призовава за мир
Усилията на България за просперитет изискват промяна в структурата на данъците
Студентските съвети могат да са мост между образованието и бизнеса
Гюр: Софтуерът на Fal оптимизира чиповете на Nvidia
За да защити САЩ, Тръмп спира помощта за развитието на Африка
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Василев: Силно се надяваме управляващите да чуят хората днес
Няма заглушаване на мобилни сигнали в центъра на София
74% от работещите хървати очакват коледен бонус, средно 464 евро
Движението в района на "Триъгълника на властта" вече е спряно
преди 9 години Тези стоки се произвеждат в страна в която се използва робски труд, там все още много от работниците получават за труда живот в общежитие, храна три пъти на ден и хартиени фирмени дрехи. Свободния свят не би трябвало да купува тези стоки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар