От днес тръгва производството на първото "Виктори" с нова цена от 1,60 лв., съобщи шефът на "Булгартабак" Георги Костов. Фабриката в Благоевград, която прави най-популярната мярка, е заредена с 6 млн. бандероли.
До петък ще започне и производството на нов "Средец" на цена от 1,40 лв. Чак през следващата седмица пък ще се появят и по-евтините марки като "Шипка" и "Арда". От тях все още има достатъчно количества по магазините, казаха от тютюневия холдинг. Според някои търговци наличните количества ще стигнат за седмица. Затова все повече пушачи купували по 1-2 стека, за да посрещнат новите цени, твърдят продавачи от павилионите.
Данъчните вече започнаха проверки за далавери с цигарите. Глоба от 15 хил. до 100 хил. лв. ще отнесат търговците, които продават кутии със стари бандероли на новите цени.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Над 400 са случаите на морбили в страната
Има задържан за палежа в "Аспарухово"
Войната с Иран поставя под риск парични преводи за 124 млрд. долара от Залива
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Рискът от „супер“ Ел Ниньо нараства с високите температури в Тихия океан
Срив при бензиновите автомобили: Range Rover се продава на половин цена в Китай
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Котаракът Лари е единствената константа на “Даунинг стрийт” 10
След 25 години: "Как Гринч открадна Коледа" с Джим Кери ще има втора част
Заради семейна почивка в Пампорово: Мицкоски се оплака на НАТО от "източния съсед"
За и против по-висок данък за второ и трето жилище