IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

100 млн. лв. годишно са загубите от кражба на ток

15:40 | 08.01.04 г.
Автор - снимка
Създател
100 млн. лв. годишно са загубите от кражба на ток
Около 100 млн. лв. годишно са загубите от кражба на електроенергия, съобщи зам.-министърът на енергетиката Ангел Минев.

Средно 6-7% от електроенергията за разпределение не може да се отчита от дружествата, поради неправомерно ползване, добави Минев.

Министърът на енергетиката Милко Ковачев каза, че от кражбите на ток се възползват най-вече хора с материално положение над средното за страната, както и предприемачи от хотелиерския и шивашкия бизнес.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 12:50 | 09.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още