В България ще пристигнат президенти и вицепрезиденти на канадската Atomic Energy of Canada, италианската Ansaldo Nuclear и японските фирми Hitachi Corporation и Itochu Corporation. Четирите компании вече са правили сондажи за бъдещото развитие на проекта "Белене".
За първи път интересът на Канада за изграждането на втора атомна централа у нас бе заявен при посещението на външния ни министър Соломон Паси през април 2002 г. Проектът беше размразен с решение на правителството от 19 декември 2002 г.
Окончателният избор за техническото изпълнение на централата предстои да бъде взето с решение на министрите. Правителството ще определи и фирмата, която ще изгради АЕЦ "Белене".
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Мачовете и спортът по ТВ днес (23 юни)
Виц на деня - 23 юни
Няколко района във Варна остават без вода днес
Времето във Варна на 23 юни 2026
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Everpure: Данните трябва да са в центъра, а фирмите да ги контролират
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Столичната община разширява проекта за езерата в Южния парк
46-годишната Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на турнира в Бад Хомбург