Борсовата сесия на Wall Street приключи с понижения във вторник, предаде CNBC. Индексът на сините чипове Dow Jones загуби 260 пункта, или 0,6%. Широкият пазарен показател S&P 500 изтри с 1%, приближавайки се до територията на корекция, а технологичният измерител Nasdaq Composite спадна с 1,7%.
Акциите на Tesla, една от най-силно засегнатите компании по време на неотдавнашната корекция на пазара, поевтиняха допълнително. Цената на книжата ѝ се понижиха с повече от 5%, след като RBC Capital Markets понижи своя ценови таргет за компанията, позовавайки се на засилващата се конкуренция на пазара на електромобили. През последния месец акциите на автомобилния производител поевтиняха с повече от 36%.
Компанията за електромобили не беше единственото технологично име, което отбеляза негативна сесия. Акциите на Palantir и Nvidia поевтиняха съответно с близо 4% и повече от 3%.
„Пазарите ще останат нестабилни до вземането на каквото и да е решение за митата от страна на американския президент Доналд Тръмп на 2 април“, заяви Рис Уилямс, главен инвестиционен директор във Wayve Capital.
Докато инвеститорите продължават да следят новостите от Белия дом, те насочват вниманието си и към двудневната среща на Федералния резерв на САЩ, която започна във вторник. Според инструмента FedWatch на CME инвеститорите оценяват вероятността централната банка да запази лихвените проценти без промяна на 99%.
В края на днешната борсова сесия доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа се понижи до 4,287%, а тази по 30-годишните - до 4,587%.
Доларовият индекс, който измерва силата на щатските пари спрямо кошница от конкурентни валути, регистрира спад от 0,14% до 103,23 пункта.
На стоковите пазари фючърсите върху международния петролен бенчмарк Брент поевтиняха с 0,77% до 70,52 долара за барел, а тези върху американския сорт WTI – с 1,11% до 66,83 долара за барел.
Златото поскъпна с 1,21 на сто до 3042,4 долара за тройунция.
преди 1 месец Индия заменя руските подводници с немски от корабостроителницата в Кил - ThyssenKrupp Marine Systems.TKMS вече работи с държавната корабостроителница Mazagon Dock. В това сътрудничество четири по-стари подводници клас 209 вече са модернизирани в Мумбай.Мароко иска да купи две подводници клас 209/1400 и Dolphin. Подводниците от клас 209/1400 вече се използват в Египет и Южна Африка.Канада планира да купи дванадесет нови подводници от TKMS.Норвегия е поръчала четири подводници от Кил отговор Сигнализирай за неуместен коментар