От музикалния гигант обявиха също така, че ще продължи реструктурирането на част от лейбълите и съкращаването на броя на изпълнителите си в Централна Европа, с цел "насочване на ресурсите към най-нуждаещите се сектори".
Компанията N 3 в световния музикален отрасъл започва преобразуващия си план през 2000 г., като вече са закрити хиляди работни места, а броят на певците, работещи с договор, е значително понижен.
"Взетите мерки леко ще подобрят финансовите показатели на компанията", добавят от EMI.
EMI все още е независима компания, въпреки множеството проекти за сливане с Bertelsmann, Sony и Warner Music през последните 4 години.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Над 400 са случаите на морбили в страната
Има задържан за палежа в "Аспарухово"
Унгарска боркиня на ЦСКА загина в София
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Рискът от „супер“ Ел Ниньо нараства с високите температури в Тихия океан
Срив при бензиновите автомобили: Range Rover се продава на половин цена в Китай
Тръмп изгражда нова стена от мита - кой печели и кой губи?
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Заради семейна почивка в Пампорово: Мицкоски се оплака на НАТО от "източния съсед"
За и против по-висок данък за второ и трето жилище
Как малкият дом да изглежда по-голям?
Вашите сигнали: Безстопанствени коне, смрад от гълъби, бездомни кучета
Най-модерните бански за лято 2026: 6 тренда, които диктуват сезона