В България 99,8% от работещите компании са от сегмента на малките и средните предприятия, а 75% (в Европа около 70%) от работните места се предоставят именно от такива фирми. Това каза в ефира на Bloomberg TV Bulgaria Веселин Халачев, председател на Обединени бизнес клубове (ОБК).
Той уточни, че 92% от бизнеса у нас са всъщност микропредприятия, които формират около 62% от БВП. В Европа този дял е около 50%, добави експертът.
Халачев посочи още, че над 400 предприемачи се очаква да дойдат за втората Балканска конференция на малките и средни предприятия, където за първи път организацията Обединени бизнес клубове ще раздаде награди за малък и среден бизнес в България.
През последните години има тенденция за по-добро развитие на малкия и среден бизнес, каза още Халачев.
Той посочи, че регулаторната тежест не е проблем само за България. По думите му винаги има какво да се направи по административните регулации, за да може по някакъв начин да се стимулира бизнесът или да не му се пречи.
Вижте още във видеото.


България е сред водещите държави в света по връзка с природата
Зеленски иска актуализиран план за мир с Русия до 10 декември
Младеж пусна кадри как се вози на покрива на автобус в София
Радев проговори дали и кога може да създаде партия
Полицията във Варна с важна информация за утрешния протест
Катар създава национална AI компания по примера на ОАЕ и Саудитска Арабия
Защо Русия е във възторг от стратегията за национална сигурност на САЩ
Джейми Даймън каза, че Европа има реален проблем
Банковото кредитиране у нас ще продължи да нараства, лихвите ще останат ниски
Избрано от Bloomberg Tech Лондон 2025
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Създателят на Porsche Taycan поема Mercedes-AMG
Кели Кларксън най-лесно пише коледни песни
5 вълшебни билки, които спират косопада
Цветът на 2026 година е странен и успокояващ - разберете кой е той
Как бързо да направим домашно кисело зеле?
ЕК разследва "Гугъл" за използването на потребителско съдържание за развитието на ИИ