Дивидентите за акционерите на Роснефт през 2018 година ще бъдат по-високи спрямо предходната година, прогнозира изпълнителният директор на руския петролен гигант Игор Сечин, цитиран от Ройтерс.
През 2017 година Роснефт разпредели половината от печалбата си под формата на дивиденти. Така акционерите на компанията получиха дивиденти в размер на 10,48 рубли за акция (почти 0,17 щатски долара по днешния курс).
В интервю за телевизия Россия 24 Сечин коментира още и планове за отваряне на собствена верига бензиностанции в Германия. В момента компанията доставя петролни продукти за бензиностанции, управлявани от BP и Total.
"Много е вероятно да развием и наша собствена бензиностанция", коментира той.
По-рано през уикенда руският бизнесмен, който е в близкото обкръжение на президента Владимир Путин, направи прогноза, че цената на петрола на световните пазари ще достигне до 80 долара за барел в края на годината, допълва РИА Новости. В разчетите на Роснефт е записана средна цена от 63 долара за барел за тази година.
Прогнозите на Министерството на енергетиката пък са, че пикът на цената на руския сорт "Уралс" ще бъде през тази година (63,90 долара за барел) и след това плавно ще намалява до 53,50 долара за барел през 2024 година.


Тежка катастрофа с три мотора във Варна
Предупреждават за екстремни температури в Гърция
Зловещо! Откриха куфар с човешки останки в Атина
Мъж с над 3 промила алкохол предизвика катастрофа
Родни полицаи бяха част от международен удар срещу мрежа за трафик на мигранти
Войната в Залива ускорява прехода към чиста енергия
Евентуалното завръщане на свръхзвуковите полети ще бъде плавно
Испания приветства китайските производители на коли и... техните работници
Китайският модел Kimi разклаща представата за преднината на САЩ в AI
Германия обсъжда защита на държавните тайни при евентуална победа на AfD
10-те страни с най-добри пътища в света
Bentley заменя звука на мотора с... барабани
Ще станат ли всички японски коли еднакви
Audi A6 се самовзриви мистериозно
Най-честата повреда, дължаща се на нискокачествен бензин
Стабилност, стабилност, стабилност: Защо САЩ щадят Вучич?
Йотова: Левски превърна свободата в национален идеал
Шофьор с 3,5 промила удари автомобил в столицата и избяга
Почина легендата на българския баскетбол Димитър Сахаников-Зуко