Американската софтуерна компания Symantec обяви в четвъртък, че нейните финансови резултати и прогноза могат да се повлияят от вътрешно разследване, което е започнато след опасения, повдигнати от бивш служител, предава Ройтерс.
Книжата на организацията, която създаде Norton Antivirus, понижиха стойността си с 13,3% до 25,30 долара по време на следборсовата търговия.
На екипа, който извършва разследването, съдейства независим съветник и други външни лица, твърди компанията.
Проверката е в началните си етапи и вероятно няма да бъде завършена, така че годишният отчет на компанията да бъде обявен навреме според Symantec.
Компанията се е свъзала с Комисията по ценните книжа и борсите в САЩ и планира да ѝ предостави допълнителна информация по случая, когато разследването напредне.
Базираната в Маунтин Вю, Калифорния, фирма, освен това прогнозира годишни приходи в диапазона 4,76-4,90 млрд. долара, докато анализаторите очакват 4,93 млрд. долара според Thomson Reuters I/B/E/S.
Прогнозата на Symantec за годишната ѝ печалба е за между 1,50 до 1,65 долара на акция, което също е под прогнозите за 1,80 долара.
Нетната загуба се е свила до 35 млн. долара, или 6 цента на акция, през четвъртото тримесечие, завършило на 30 март. За сравнение година по-рано сумата беше 143 млн. долара, или 23 цента на акция.
Приходите са нараснали с 10 на сто до 1,22 млрд. долара.
Анализаторите прогнозираха, че компанията ще отчете печалба от 39 цента на акция и 1,19 млрд. долара приходи.


Нов рекорд: Вижте кое е кучето с най-дълъг език в света
Подпалиха колите на жена в София (СНИМКИ/ВИДЕО)
Година затвор за варненски насилник, пребивал майка си и баба си за пари
Какво време ни очаква в петък?
Общината иска пари от Европа, за да осигури доброволците във Варна
Празни супертанкери се надпеварват за суров петрол
Складирането на петрол в Китай замъглява перспективите на търсенето
Новият модел на DeepSeek може отново да разтърси света през 2026 г.
Дезинформацията подкопа COP30 и възможностите за рационален икономически дебат
Най-лошата година за саудитските акции от 10 г. насам стресна трейдърите
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Европа се опита да спре китайците, но в крайна сметка им помогна
Левски разби "тигрите" от Бистрица и е на 1/4-финал за Купата
Дигиталният свят изкушава! Родители, общувайте с децата си
Unfold the Moment: Глобална премиера на нов безкомпромисен сгъваем смартфон - Huawei Mate X7, и FreeClip 2 с ново ниво на комфорт и елегантност
Почина баскетболният треньор Иван Евстатиев
Гуинет Полтроу и синът ѝ заедно на събитие, Моузес е одрал кожата на баща си