Близо 72 000 потребители в западната част на Ню Йорк останаха без ток в продължение на часове в събота. Предполага се, че пожар в трансформатор е причината за аварията. Официално енергийната компания на града Consolidated Edison Inc. не е обявила какво е причинило спирането, но от противопожарната служба на Ню Йорк потвърдиха, че вероятно става въпрос за пожар, съобщава БТА.
Мащабната авария доведе до спиране на места на работата на метрото и до заседнали асансьори. Ресторанти и други заведения също останаха на тъмно.
За известно време напълно тъмна остана и прочутата улица „Бродуей“. Светофари не работеха на много места. Рекламите на емблематичния „Таймс скуеър“ също угаснаха. На места минувачи се опитаха да регулират движението. На две места театрални трупи пък довършиха спектакъла си на тротоара.
По ирония на съдбата спирането на тока съвпада с 42-ата годишнина от голямата авария, оставила милиони нюйоркчани без ток за 48 часа. Големи аварии в града имаше и през 1965 г. и през 2003 г.
Електроподаването в Ню Йорк бе възстановено няколко часа по-късно, съобщи кметът на града Бил де Блазио в Twitter.
Де Блазио благодари за свършената работа на сътрудниците на службите за действия при извънредни ситуации. Той каза, че е започнало разследване на причините за инцидента, засегнал 73 000 потребители и продължил повече от пет часа.
По-рано губернаторът на щата Ню Йорк Андрю Куомо каза, че токът е в западната част на мегаполиса е спрял в 18,47 ч. местно време, съобщава още БТА.


България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Най-богатите 10% от потребителите нанасят най-тежките щети на планетата - и вероятно сте сред тях
Морето в Гърция срещу родното море: Вечният спор къде е по-евтино
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
AI и VR превръщат публиката в съавтор на имерсивното изкуство
В ерата на AI SaaS компаниите трябва да се променят, за да останат на пазара
Фондовият пазар в САЩ е скъп, но не чак тревожно
Марвин Кинг: Анди Бърнам трябва да е смел
Твърде рано е да дишаме спокойно за икономиката на Китай
Плазмена лампа премахва микробите в колата
Адските жеги в Европа предизвикаха стачка в завод на Stellantis
Мечка разби чисто нов Ford F-150
Прогноза: Скъпото гориво слага край на модерните автомобили
Volkswagen ID. Buzz става кемпер срещу 2600 евро
Германия спря първата си модерна програма за разрушители: Какво обърка проекта F126?
Гаджето на Коул Палмър удиви по бански
Откриха гигантски планети, които са по-леки от захарен памук
5 летни плода за красива кожа през лятото
Миков: Членовете на ВСС ще се избират по стария начин
преди 6 години тва ако не е руска, иранска или китайска намеса ТЕ НА! Паспортите намерили ли са на тия шашкъни у метрото ? Ей са ше видат те ! .... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Понеже поста ми се получи двусмислен съм длъжен да поясня, че нямам в предвид ер.ектилната дисфункция на визирания индивид. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Между другото, казват че имало хапчета които помагали в случай като твоят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Разправят, че близо до мястото на аварията намерили интересен отпечатък в почвата:https://***.google.com/search?q=%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjT0Njet7TjAhUGxqYKHcgyD_4Q_AUIECgB&biw=1366&bih=625#imgrc=Br3-3UCPeyDCzM: отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Но тогава ще има преоразмеряване на трафа + транспорт = златен! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Едно време у нас през 60-те и началото на 70-те енергото използваха дървени стълбове за улична инфраструкура.В САЩ още има такива.Печалбата винаги е на 1-во място.А "невидимата ръка на пазара" обикновено намества нещата,като удушава нещо и някого.....Между другото може да сринете САЩ за няколко седмици само по тоя начин.Всяка фирма си е башкъ луда и няма никаква съвместимост в силовите трансформатори на енергото им.Прецакваш няколко ключови,от претоварването гръмват още няколко по веригата и чакаш...6 месеца за 1 нов.... от големите.Ако внесат от немецку - това ги спасява от колапс за година. отговор Сигнализирай за неуместен коментар