Американският конкурент на Siemens - General Electric (GE), се бори с прекъсване на дейността на най-новите си турбини. Най-малко 18 от 55-те инсталирани НС турбини в целия свят трябва да бъдат ремонтирани заради дефекти, предава Ройтерс, позовавайки се на своя анкета сред доставчиците на енергия и експерти от индустрията.
За тази цел информационната агенция е оценила документация от индустрията и е провела разговори с повече от 20 мениджъри и други професионалисти. Проблемите са преди всичко в електроцентрали в САЩ, Япония, Тайван и Франция. GE, подобно на конкурентите си, страда и без това от спад в търсенето на турбини за традиционните електроцентрали.
Компанията, която понастоящем преструктурира дивизията си за електроцентрали след отчетените загуби в размер на милиарди долари, ще задели около 480 млн. долара само за ремонта на турбини от типа 9HA, 7HA и 9FB.
GE обаче не коментира колко турбини трябва да бъдат спрени и колко бързо корпорацията може да поправи оборудването. Причината за проблема според данни от компанията е ерозия на материалите, дължаща се на окисляването, което разрушава гигантските перки на турбините.


Без ток във Варна на 23 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (23 юни)
Виц на деня - 23 юни
Няколко района във Варна остават без вода днес
Времето във Варна на 23 юни 2026
Европа развива тревожна пристрастеност към американския газ
Петролът задържа спада си след облекчаването на санкциите срещу Иран
Супер Ел Ниньо: Климатичният риск се връща като фактор за пазарите
Транспортът и логистиката решават липсата на хора с AI и автоматизирани складове
Everpure: Чиповете памет скочиха 10 пъти
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Mercedes залага на самолетна технология
Спирачките с течност отиват в историята
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Тръмп обвини европейски съюзници в НАТО, че не са помогнали на САЩ във войната с Иран
Броят на активните разломи в Турция е достигнал до 700
Столичната община разширява проекта за езерата в Южния парк
преди 7 години За чайници -чайници са. Ама същите не са. Нашите са доста по-нова хенерация, след 2000-та. Срещу 1971 - ва. Отделно че - ама всичко, а Сигурността - особено, зависи от компетентността, мотивацията и регламентите за действието на човешкия фактор. Той е, който, ме тревожи най-много. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години За чайници -чайници са. Ама същите не са. Нашите са доста по-нова хенерация, след 2000-та. Срещу 1971 - ва. Отделно че - ама всичко, а Сигурността - особено, зависи от компетентността, мотивацията и регламентите за действието на човешкия фактор. Той е, който, ме тревожи най-много. Г отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години реакторите във фукошима са строени от консорциум тошиба-хитачи-дженерал електрик ... и са същите чайници като нашите ... и същите чайници се пробват да строят в една от най-земетръсните зони в БГ ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години То 2011-та, във Фукушима, реакторите, що гръмнаха, и трите техни бяха... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години купуйте тука е истината, щом нещо "не е наред" тва е за купуенье ...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Какво е колабс? Нещо като колбас? Срив на месната индустрия наистина би било нещо ужасно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Акциите на Дженерал електрик напуснаха индекса Дау Джоунс след над 100 годишно присъствие на борсата !!ТОВА Е ПОРЕДНИЯ СРИВ НА АМЕРИКАНСКАТА ИКОНОМИКА , КОЙТО ЩЕ ИМА ПОСЛЕДИЦИ ЗА ЦЕЛИЯ СВЯТ !!Акциите му които към 10.07.2018 бяха 14,17 $ към момента са 7,08 $ !!!!Това наистина вече е колабс , който ще се отрази на САЩ и световните финанси! отговор Сигнализирай за неуместен коментар