IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Доналд Тръмп обеща най-голямата данъчна революция в САЩ от времето на Рейгън

Републиканският кандидат за президент представи своите икономически виждания, които включват данъчни облекчения за работещите семейства и фирмите

23:04 | 08.08.16 г. 43
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
<p style="text-align: justify;">
	Доналд Тръмп. <em>Снимка: архив, Ройтерс</em></p>

Доналд Тръмп. Снимка: архив, Ройтерс

Републиканският кандидат за президент на САЩ Доналд Тръмп се опита да отхвърли икономическата програма на съперничката си от Демократическата партия Хилари Клинтън, определяйки плана й като неефективна реликва, и да рестартира собствената си кампания след серията от грешки, посочва Bloomberg.

В понеделник Тръмп представи своите икономически виждания, които включват данъчни облекчения за работещите семейства и корпорациите, предава Ройтерс.

„Сега започваме голям национален разговор относно икономическото възобновяване на Америка“, каза Тръмп пред Детройтския икономически форум, връщайки се към първоначалната си управленска идея с лозунга „America-first“ (свобода на действие за САЩ по целия свят, за да могат да защитават собствените си интереси – бел.ред).

„Град Детройт е живият, дишащ пример на провалената икономическа програма на моя опонент“, отсече Тръмп.

Планираните мерки ще включват временен мораториум върху нови федерални регулации и намаляване на данъците за работещи родители.

Той обяви големи промени в плана си за намаляване на данъчните ставки за доходите на физически лица, като сега предлага най-голямата ставка да бъде 33%. Въпреки че това е повече спрямо първоначално предложения таван от 25%, това все пак е по-малко спрямо текущите 39,6%.

Първо Тръмп предложи три данъчни ставки, или по-малко от текущите седем – от 10%, 20% и 25%. Новите му ставки – от 12%, 25 и 33%, съвпадат с предложените от говорителя на републиканците Пол Райън през юни. Тръмп обеща да работи с Райън относно данъчния план, но добави, че ще разработят свои собствени политики и предположения, като в някои области може да има разногласия.

„За мнозина американски работници данъчната им ставка ще бъде нула“, коментира той, като обеща да осъществи най-голямата данъчна революция в САЩ от времето на Роналд Рейгън, отбелязва ДПА.

Предложенията за данъчна реформа, в комбинация с регулаторните промени и планове за стимулиране на местната енергетика, ще ускорят икономическия растеж на САЩ до 4% годишно, заяви икономистът Стивън Мур, който е съветник на Тръмп по време на кампанията.

Подобен растеж може да намали цената на приходите при данъчния план на Тръмп, която някои анализатори оцениха на близо 10 трлн. долара за 10 години, до под 2 трлн. долара за десетилетие, поясни Мур.

За фирмите Тръмп предлага намаляване на корпоративния данък до 15% спрямо текущия таван на корпоративния данък от 35%.

Магнатът също така мисли да сложи край на възможността за фирмите да отлагат плащането на данъци върху техните печалби от чужбина, въпреки че и тези печалби ще бъдат обект на 10% данък според плана му.

Този по-нисък данък би дал възможност на компаниите да върнат печалби от чужбина за около 2 трлн. долара в САЩ и ще сложи край на „убиващите работни места корпоративни инверсии“.

Според Тръмп богатите ще платят своя справедлив дял. Според Bloomberg това е тон, характерен повече за демократите. Тръмп добавя, че на никой няма да бъде платено толкова много за това, че унищожава работни места или подкопава конкурентоспособността на САЩ.

Кандидатът на републиканците обеща да премахне някои „специални вратички“, които са донесли ползи за инвеститорите на Wall Street. Той повтори идеията си да сложи край на специалното данъчно третиране относно дела на инвестиционните печалби, платим на фонд мениджърите.

Това беше първата реч на Тръмп за икономиката, откакто той обяви своя екип от икономически съветници миналата седмица. Той представи плановете си чрез аутокю в опит да възвърне импулса на своята кампания, след като последната седмица според мнозина беше най-лошата за него като кандидат за президентските избори на 8 ноември. Програмата му е била съставена след консултации с икономическите му съветници, водени от Стивън Милър.

Тръмп разкритикува своята съперничка от Демократическата партия Хилари Клинтън, определяйки я като "кандидата от миналото", и затова, че иска да повиши данъците за средната класа. Той нарече своите усилия за спечелване на битката за Белия дом "кампанията на бъдещето".

Тръмп няколко пъти беше прекъсван от протестиращи, докато изнасяше своята реч.

Кандидат-президентът на републиканците каза, че плановете му са в рязък контраст с тези на Хилари Клинтън.

Според него Транстихоокеанското партньорство (ТТП) ще бъде "предателство" за американската промишленост. По думите му ТТП ще бъде "още по-голямо бедствие" за автомобилната индустрия, отколкото Северноамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА), влязло в сила при президентството на Бил Клинтън през 1994 г.

Тръмп заяви, че ще изтегли САЩ от ТТП, но неговата демократическа съперничка няма да направи това, макар да е казала наскоро, че не би могла да го подкрепи в сегашния му вид. Той също така заяви, че ще предоговори НАФТА и ще изтегли САЩ, ако не получи по-добри условия.

Тръмп обеща да укрепи американските въоръжени сили с приходите от търговията с енергоносители, посочва ТАСС, цитирана от БТА.

"Отмяната на ограниченията за всички енергийни проекти в САЩ ще осигури нарастване на брутния вътрешен продукт и създаване на нови работни места. Част от тези средства от добива на нефт може да бъдат използвани за укрепване на въоръжените сили", каза той.
Тръмп също така заяви, че ще накара съюзниците на САЩ да плащат "справедлив дял" за получаваната от Вашингтон подкрепа.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 02:16 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

22
rate up comment 33 rate down comment 0
misanthrope
преди 7 години
И теб ще те препратя към този източник, на дедо ти Мави,Справяха се, и Балканкар се справяше, като цяла Източна Европа няма друг производител, изнасяш та ти пукат ушите. Въпроса е какво става, когато вече нямаш гарантиран пазар, а технологията ти е от преди 30 год, и знанията ти -също и ефективността ти - също, защото света се е развивал и инвестирал в модернизация и ефективност, за да е конкурентен, а ти си дремал щото си имал гарантиран пазар и не ти пука, пък и да не си имал, предприятието е държавно, да му мислят. Е мислиш ли, че нещо такова може да се съживи? По-скъпо и по-трудно е, отколкото да се почне наново. Да вземем нещо извън България - заводите Шкода. Въпреки че чехите си бяха къде къде и през соца, пак ВАГ не модернизира съществуващия завод в Млада Болеслав, а строи нов на гола поляна, просто е по-евтино.Та такива ми ти неща, това че имаш някакъв гигант, не значи че е жизнеспособен и струва нещо
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
21
rate up comment 32 rate down comment 0
misanthrope
преди 7 години
***, ти тия баланси от къде ги взе? В къщи ли си ги имаш?Щото тука един човек, други неща е написалhttp://***.omda.bg/public/biblioteka/dimitar_ivanov/ot_9_do_10_pazar_targovia_b.htm"Това се вижда от достигнатите средни годишни обеми в износа на някои основни структуроопределящи отрасли и от отчета на Асоциация Електроника за периода 19831989 г.:" Валутни приходи293 млн. вал. лв.Валутни разходи944 млн. вал. лв.Валутно салдо отрицателно651 млн. вал. лв.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
20
rate up comment 32 rate down comment 0
kalendar
преди 7 години
пс..."онова във Видин" и Латекс не е едно и също
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
19
rate up comment 34 rate down comment 0
kalendar
преди 7 години
А бе...Каолин и Соди Девня как се справяха през соца? И онова във Видин...май имаше едно умряло...завод Латекс се казваше...на Балканите май нямаше по-голям(може и да бъркам...простено ми е-аз съм 84ти набор). Не знам къде са изнасяли...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
18
rate up comment 35 rate down comment 0
kalendar
преди 7 години
ми...ток произвеждахме:) Не се прави в заводи:)
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
17
rate up comment 35 rate down comment 3
ing5rov
преди 7 години
М.ан.га.лски.я произвол !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
16
rate up comment 37 rate down comment 4
ing5rov
преди 7 години
Тъй , това е само малка част ...ако трябва да почна първо АЕЦ Козлодуй...дето я почнахте , мама ви крадлива и корумпирана ама не успяхте да я затворите за да угодите на господарите си , химическата индустрия затрихте , Мариците продадохте , в Родопите канадски крадци вадят българско злато...Всичките тия заводи дето си изброил даваха хляб на народа дето бачкаше...какво им имаше ?! Ама трябваше да се затворят , щото имаше какво да крадете , мама ви и хиени ! Нищо не трябваше да се пипа ! Вярно да се реконструира и модернизира , но не да се събаря ! В Швейцария има фабрики по на 150 години бе хомо ! Какво щеше да е ако ТКЗСтата си бяха се пререгистрирали като кооперации без да откраднете и една цигла бе мекерета !Какво щеше да е България днес , ако народът имаше де да работи и да не прилича България днес на гробище , щото народа емигрира и си остави на *** произвол и имоти и стари родители ?!За да ми се правите тука на инвеститори , мама ви крадлива !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
15
rate up comment 38 rate down comment 5
misanthrope
преди 7 години
Давай да чуя. Кои от заводите ви произвеждаха продукция, която се изнасяше извън СИВ?Кои от заводите ви пускаха на вътрешния пазар продукция, която би била предпочетена пред западната, ако я имаше?Талавизора Електрон ( с японски кинескопи) или София 81?Сглобения в Ловеч "Москвич"? Гиганта "Балканкар"?Домостроителните комбинати, които бълваха панелки?Нерентабилните Кремиковци и Перник ( Брежнев и Ленин именовани?)Кой? Едно ДЗУ Стара Загора ставаше за нещо. Или можеби си мислиш, че прочутия Софийски и Пещерски обувни заводи щяха да залеят Европа? Или Спортпром щеше да съсипе Найк?Кое? Което можеше да оцелее, оцеля. Имаше в Казанлък едно цехче, казваше се "Бончо Шанев". Та.. това цехче в момента е на БФБ в СОФИКС и е сред лидерите в света. Кое е, ти оставям за домашно. Там работеха и работят истински инженери а не чyгyни, както казва безмитния.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
14
rate up comment 37 rate down comment 5
ing5rov
преди 7 години
Ако трябва да ти изброявам заводите , които вие нарязахте и продадохте откраднатото за жълти стотинки на западните си господари , място и време няма достатъчно...ама ти ако не си копойче на господарите си не би писал така.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
13
rate up comment 42 rate down comment 7
misanthrope
преди 7 години
Деденце, стига се пеняви, ше земеш да се гътнеш! Никога нема да схванете, че правенето на печки Лъч и чушкопеци, които никой не иска и залежават по складовете, е по-лошо от правенето на нищо. А какво построихме ше ти кажа е сега.Има една фирма, Телерик се казва. За нея, гадните западняци наброиха 250 милиона долара. Направена е от две момчета от нищото. Всичките ви предприятия на куп със се залежалата стока не моеше да се продаде за толкова, ясно ли ти е индженере?Имаше две неща, които България създаде по онова време "леене с противоналягане" и "каноколит". Тия две неща от десетилетия са стандарт в Япония, и ги нема никакви по нашите земи, защото на държавните индженери им дремеше за качеството и за себестойността, овците квото им даваме, това ше купуват, като нема друго...Та.. не е това дразнещото, дразнещото е, че дори се имате за некаква голема работа с огромно успехи, които Костов съсипал. Той просто ви показа колко струвате и ви заболя
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още