IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Доналд Тръмп обеща най-голямата данъчна революция в САЩ от времето на Рейгън

Републиканският кандидат за президент представи своите икономически виждания, които включват данъчни облекчения за работещите семейства и фирмите

23:04 | 08.08.16 г. 43
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
<p style="text-align: justify;">
	Доналд Тръмп. <em>Снимка: архив, Ройтерс</em></p>

Доналд Тръмп. Снимка: архив, Ройтерс

Републиканският кандидат за президент на САЩ Доналд Тръмп се опита да отхвърли икономическата програма на съперничката си от Демократическата партия Хилари Клинтън, определяйки плана й като неефективна реликва, и да рестартира собствената си кампания след серията от грешки, посочва Bloomberg.

В понеделник Тръмп представи своите икономически виждания, които включват данъчни облекчения за работещите семейства и корпорациите, предава Ройтерс.

„Сега започваме голям национален разговор относно икономическото възобновяване на Америка“, каза Тръмп пред Детройтския икономически форум, връщайки се към първоначалната си управленска идея с лозунга „America-first“ (свобода на действие за САЩ по целия свят, за да могат да защитават собствените си интереси – бел.ред).

„Град Детройт е живият, дишащ пример на провалената икономическа програма на моя опонент“, отсече Тръмп.

Планираните мерки ще включват временен мораториум върху нови федерални регулации и намаляване на данъците за работещи родители.

Той обяви големи промени в плана си за намаляване на данъчните ставки за доходите на физически лица, като сега предлага най-голямата ставка да бъде 33%. Въпреки че това е повече спрямо първоначално предложения таван от 25%, това все пак е по-малко спрямо текущите 39,6%.

Първо Тръмп предложи три данъчни ставки, или по-малко от текущите седем – от 10%, 20% и 25%. Новите му ставки – от 12%, 25 и 33%, съвпадат с предложените от говорителя на републиканците Пол Райън през юни. Тръмп обеща да работи с Райън относно данъчния план, но добави, че ще разработят свои собствени политики и предположения, като в някои области може да има разногласия.

„За мнозина американски работници данъчната им ставка ще бъде нула“, коментира той, като обеща да осъществи най-голямата данъчна революция в САЩ от времето на Роналд Рейгън, отбелязва ДПА.

Предложенията за данъчна реформа, в комбинация с регулаторните промени и планове за стимулиране на местната енергетика, ще ускорят икономическия растеж на САЩ до 4% годишно, заяви икономистът Стивън Мур, който е съветник на Тръмп по време на кампанията.

Подобен растеж може да намали цената на приходите при данъчния план на Тръмп, която някои анализатори оцениха на близо 10 трлн. долара за 10 години, до под 2 трлн. долара за десетилетие, поясни Мур.

За фирмите Тръмп предлага намаляване на корпоративния данък до 15% спрямо текущия таван на корпоративния данък от 35%.

Магнатът също така мисли да сложи край на възможността за фирмите да отлагат плащането на данъци върху техните печалби от чужбина, въпреки че и тези печалби ще бъдат обект на 10% данък според плана му.

Този по-нисък данък би дал възможност на компаниите да върнат печалби от чужбина за около 2 трлн. долара в САЩ и ще сложи край на „убиващите работни места корпоративни инверсии“.

Според Тръмп богатите ще платят своя справедлив дял. Според Bloomberg това е тон, характерен повече за демократите. Тръмп добавя, че на никой няма да бъде платено толкова много за това, че унищожава работни места или подкопава конкурентоспособността на САЩ.

Кандидатът на републиканците обеща да премахне някои „специални вратички“, които са донесли ползи за инвеститорите на Wall Street. Той повтори идеията си да сложи край на специалното данъчно третиране относно дела на инвестиционните печалби, платим на фонд мениджърите.

Това беше първата реч на Тръмп за икономиката, откакто той обяви своя екип от икономически съветници миналата седмица. Той представи плановете си чрез аутокю в опит да възвърне импулса на своята кампания, след като последната седмица според мнозина беше най-лошата за него като кандидат за президентските избори на 8 ноември. Програмата му е била съставена след консултации с икономическите му съветници, водени от Стивън Милър.

Тръмп разкритикува своята съперничка от Демократическата партия Хилари Клинтън, определяйки я като "кандидата от миналото", и затова, че иска да повиши данъците за средната класа. Той нарече своите усилия за спечелване на битката за Белия дом "кампанията на бъдещето".

Тръмп няколко пъти беше прекъсван от протестиращи, докато изнасяше своята реч.

Кандидат-президентът на републиканците каза, че плановете му са в рязък контраст с тези на Хилари Клинтън.

Според него Транстихоокеанското партньорство (ТТП) ще бъде "предателство" за американската промишленост. По думите му ТТП ще бъде "още по-голямо бедствие" за автомобилната индустрия, отколкото Северноамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА), влязло в сила при президентството на Бил Клинтън през 1994 г.

Тръмп заяви, че ще изтегли САЩ от ТТП, но неговата демократическа съперничка няма да направи това, макар да е казала наскоро, че не би могла да го подкрепи в сегашния му вид. Той също така заяви, че ще предоговори НАФТА и ще изтегли САЩ, ако не получи по-добри условия.

Тръмп обеща да укрепи американските въоръжени сили с приходите от търговията с енергоносители, посочва ТАСС, цитирана от БТА.

"Отмяната на ограниченията за всички енергийни проекти в САЩ ще осигури нарастване на брутния вътрешен продукт и създаване на нови работни места. Част от тези средства от добива на нефт може да бъдат използвани за укрепване на въоръжените сили", каза той.
Тръмп също така заяви, че ще накара съюзниците на САЩ да плащат "справедлив дял" за получаваната от Вашингтон подкрепа.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 02:16 | 11.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

12
rate up comment 35 rate down comment 5
ing5rov
преди 7 години
Като ей тоя педерасс тука маранди импотех , дето "помни" как през 1965г пенцията на баба му била 27 лв...да *** и мошенниците ви !"Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнениеМонти, като казваш колко са стрували доматите за Беларус, е редно и да кажеш по колко са плащали на текезесарите, пък и на бригадирите.Щито в ония години баба ми и дядо ми, които за работили цял живот в текезесето, получиха по 27- 40 лева пенсии. А доматите за Беларус ги нямаше по магазините по 8 стинки, а дори и тогава хората не можвха да карат само на домати."
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
11
rate up comment 39 rate down comment 6
ing5rov
преди 7 години
Даже нарязахте за старо желязо и металните дограми на цеховете барабар с плочките дето застилаха подовете...за машините е съоръженията нямам думи !Щот инженерите ви били некадърни ! Бившите ТКЗС ограбихте до последната цигла...!Да ви *** мамата и крадци...една тухла не сте сложили ама бързо разпродадохте България за старо желязо ! Какво построихте бе , бизнесмени и инвеститори , мама ви нескопосана...затуй България всеки я подритва сега!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
10
rate up comment 38 rate down comment 7
misanthrope
преди 7 години
Нещо почна да ми се пенявиш ми се чини?Да не си бил главен индженер на некое държавно предприятийце, което произвежда "високотехнологични" печки "Лъч", с които целокупния народ на СИВ се грее, поради липса на друго? Това, другарю инженер си е държавна службица, щото десетилетия кютахте с некое технологично чудо, което е за курсов проект на 10токласник, ама вие бехте великите ИНДЖЕНЕРИ, че даже и рационализации му правехте после (като например, ако турнем две тухли иззад реотана, ше се нагряват и ще отдават топлина по-дълго време, в резултат на което, при реализирани 100 000 броя за 25 години, народното стопанство ще спечели 2000 лева! Е те такива ни беха предприятията и повечето от индженерите, за това Костов немаше какво друго да направи освен да ги изрине, ама трябваше и с кадрите на ДС, но не му стигнаха силите, имаше по-неотложни задачи
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
9
rate up comment 39 rate down comment 7
ing5rov
преди 7 години
На държавна службица никога не съм бил...за тебе не съм сигурен . За шуменския е ясно.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
8
rate up comment 42 rate down comment 6
misanthrope
преди 7 години
Така е другарю инженер, при Костов беше най-голямото раздържавяване и Eбaxме мамата на инженерите - любители на държавни службици
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
7
rate up comment 41 rate down comment 12
ing5rov
преди 7 години
Иначе добре си се подковал с виновни , първо комунистите , после дедо цар , па Боката , само ти си чистичък и невинен ...шушумига , нали при Костов стана най голямото раздържавяване бе ! Ебахте мамата и на промишленост и на селско стопанство...да *** и гадовете му дебелооки !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
6
rate up comment 54 rate down comment 6
misanthrope
преди 7 години
А на власт беше Иван Костов и страната с бързи темпове вървеше към ЕС и ... аха бях повярвал че може и ние да станем нормална държава. НО ... не било писано. Дедо Симо си земна гориците и се пенционира, и вкара в играта пожарникаря, който за 10 год. ни б@ мамата.И ТЕ ТАКА!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
5
rate up comment 47 rate down comment 5
misanthrope
преди 7 години
Братята Хамериканци ги еб***ват точно като всички останали. Като че вчера се изтъпани дедо Симо Горския и рече "Незабавно несимволично увеличение на доходите и по 5000 лева на калпак ( безлихвен заем) и просТио демос избуши *** от кеф.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 40 rate down comment 11
alexvinchev
преди 7 години
Тя работата е доста отпреди Рейгън. Рейгън само дозакова стърчащите пирони, оставени от Никсън... Ще видим какво ще стане, но според мен американците са достатъчно ***, за да изберат Тръмп за президент...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 46 rate down comment 6
0pk
преди 7 години
Лъжец, лъжец - *** като почне да приказва му режат ефира :D
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още