Такситата над 10 години ще бъдат спрени в София от 1 януари 2005 г. За да работят само до Нова година, колите над тази възраст ще получават по-евтини временни разрешителни. Това е записано в докладна, която столичните общинари ще гледат на сесията си в четвъртък.
Предложението вече е одобрено от две комисии към градския парламент. Чиновниците се позовават на наредба на транспортното министерство. С нея се забраняват старите таксита. Според последната й поправка от 9 април обаче от догодина спират само колите над 20 г. Едва от 1 юли 2006 г. само автомобили под 10 години ще стават таксита. Объркали сме се, ще се съобразим с наредбата на вицепремиера Николай Василев, обясни зам.-кметът по финансите на София Минко Герджиков.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата продължава във Варна и днес
Семейство остана без дом след умишлен палеж във Варна
Благотворително спортно събитие събира варненци за кауза в подкрепа на Белодробната болница
Дупка като тунел за друго измерение се появи на алеята за плажа във Варна
AI търговията на пазарите вече не е само относно държането на акции
Продажбите на AI започват да оправдават разходите, част 1
Продажбите на AI започват да оправдават разходите, част 2
Джон Кери смята, че войната в Иран не биваше да започва
Standard Chartered: Нуждата от ликвидност натиска пазара на злато
Hyundai Elantra получи изкуствен интелект и ъгловат дизайн
Haval показа новия си флагман
Имате черна кола? Ще страдате през следващите дни
Тези коли имат най-големи шансове за огромен пробег
Малко промени, но на място - тестваме обновения Opel Astra
Опасни "месоядни" бактерии в морската вода на Европа заради затоплянето
Николов за акцията във Варна: Задържаните са извършители на престъпления
Страх от Украйна: Москва панически мести "Панцир" по покриви в Москва ВИДЕО
ДПС остро осъжда намерението да се закрие Комисията по досиетата
МВнР: Проверяваме случая с дипломатическата нота на Мицкоски