На фона на несигурността заради предстоящото излизане на Великобритания от Европейския съюз Островът отчита през 2017 г. първи спад на автомобилното производство от 2009 г. насам.
Като цяло във Великобритания през 2017 г. са били произведени 1,67 млн. автомобила, което представлява спад от 3 на сто спрямо 2016 г., обяви британската Асоциация на производителите и търговците на автомобили (SMMT), цитирана от Ройтерс.
Причина за понижението е преди всичко спадът във вътрешното търсене, отчитат от асоциацията. Инвестициите в бранша са се понижили с една трета до 1,1 млрд. паунда (1,25 млрд. евро).
Според анкета на камарата компаниите биха искали да изчакат как ще протекат преговорите на Великобритания с ЕС за излизането от общия пазар, преди отново да започнат да чертаят бъдещите си планове. Сред големите автомобилни производители на Острова спадат Jaguar Land Rover, Nissan, Peugeot и Toyota, припомня още Ройтерс.


България е сред водещите държави в света по връзка с природата
Зеленски иска актуализиран план за мир с Русия до 10 декември
Младеж пусна кадри как се вози на покрива на автобус в София
Радев проговори дали и кога може да създаде партия
Полицията във Варна с важна информация за утрешния протест
Катар създава национална AI компания по примера на ОАЕ и Саудитска Арабия
Защо Русия е във възторг от стратегията за национална сигурност на САЩ
Джейми Даймън каза, че Европа има реален проблем
Банковото кредитиране у нас ще продължи да нараства, лихвите ще останат ниски
Избрано от Bloomberg Tech Лондон 2025
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Създателят на Porsche Taycan поема Mercedes-AMG
Защо Ричард Гиър е получил 20-годишна забрана да бъде водещ на "Оскарите"?
Кели Кларксън най-лесно пише коледни песни
5 вълшебни билки, които спират косопада
Цветът на 2026 година е странен и успокояващ - разберете кой е той